Specjaliści potrzebni przy tworzeniu wnętrza

Specjaliści potrzebni przy tworzeniu wnętrza

Szukanie projektanta wnętrz lub dekoratora może być przytłaczające, jeśli nie jesteś pewien, który projektant jest Ci potrzebny. To w dużej mierze zależy od projektu. Będzie to budowa, remont czy przeprowadzka wymagająca fachowej porady? Planujesz sprzedać swoją nieruchomość i nie wiesz, jak przygotować się do pierwszej kontroli?

Dokument ten daje odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w odniesieniu do projektowania wnętrz, dekoracji wnętrz, doradztwa co do kolorów i stylizacji mienia.

Będzie to wszystko mogło pomóc w znalezieniu odpowiedniego projektanta do Twojego wnętrza w ramach projektów konstrukcyjnych i dekoracyjnych by ostatecznie stworzyć swój indywidualny styl w domu.

Jaka jest różnica między projektantem wnętrz i stylistką wnętrz?

Być może zadawałeś sobie to pytanie gdy planowałeś budowę lub remont projektu. Czy potrzebuję projektanta wnętrz, dekoratora wnętrz, konsultanta ds koloru czy stylistę?

Odpowiedź jest taka, że ​​to zależy od zakresu projektu.

Projektant wnętrz jest to wykwalifikowany profesjonalista, który zajmuje się projektowaniem środowisk wewnętrznych w zależności od briefingu. Projektant wnętrz albo modyfikuje to co już istnieje (remont) lub tworzy całkowicie nowy projekt dotyczący budowy nowej przestrzeni . W tym przypadku projektant wnętrz ściśle współpracuje z architektem już na wczesnym etapie realizacji projektu. Projektanci wnętrz działają w ramach zespołu projektowego w firmie lub na własną rękę.

Jakie jest zadanie stylisty wnętrz? Jest to projektant lub konsultant w dziedzinie podlegającej zmianom w stylu, zwłaszcza w odniesieniu do mody lub wnętrz. Taki stylista nie trzyma się żadnego konkretnego stylu, w większości przypadków to dozorcy i kolekcjonerzy pięknych przedmiotów.

Stylista wnętrz może pomóc Ci znaleźć swój własny styl, tworząc piękne wnętrza, które są unikalne i sensowne. Można to osiągnąć za pomocą najprostszych rzeczy i nie muszą być kosztowne. Jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, to mieć oczy otwarte na piękne rzeczy znajdujące się w przyrodzie, architekturze, projektowaniu, muzach, wystawach sztuki, w ramach książek, tekstyliów i w czasie podróży. Jest tylko jedna zasada: zebrać lub kupić rzeczy, które znaczą coś dla ciebie!

Jak działa konsultant ds koloru?

Konsultant ten skupia się na tworzeniu schematu kolorów dla konkretnej przestrzeni lub pomieszczenia lub całego domu według briefingu. Wykwalifikowany doradca może pomóc w kolorystyce w aspektach wewnętrznych i zewnętrznych.

Przed projektowania schematu kolorów należy zawsze porozmawiać o nastroju i atmosferze jaką chcesz osiągnąć w swojej przestrzeni. On wyjaśni ci różnice między markami farb i ich produktami i pomoże wybrać odpowiedni produkt do twoich potrzeb. Po zaprojektowaniu schematu kolorów otrzymasz pisemną rekomendację – będziesz gotowy rozpocząć.

Dlaczego tak ważne jest, aby skonsultować się z projektantem przy wyborze kolorów?

Kolor jest najpotężniejszym narzędziem, jeśli chodzi o kwestię komunikacji niewerbalnej i projektowanie elementów które sprawiają, że ​​przestrzeń ożywa.