Brama otwierana w domu

Brama otwierana w domu

Automaty do bram już od dłuższego czasu cieszą się ogromnym uznaniem na rynku. Na początku elektryczna automatyka do bram kojarzyła się z luksusowym dobrem, jednak aktualnie nikogo nie dziwi automatycznie otwierana brama na wielu posesjach.

Jest ona stosowana zarówno na strzeżonych osiedlach, jak i na terenach instytucji państwowych, prywatnych, czy przy domach jednorodzinnych. Jakie zalety ma napęd do bramy? Dlaczego warto z niego skorzystać? Czym cechuje się automatyka do bram?

Brama garażowa

Napęd do bramy to o tyle ciekawe rozwiązanie, że pozwala zwiększyć komfort użytkownika. Sterowanie zdalne sprawia, że nie musimy za każdym razem wychodzić z samochodu w celu zamknięcia lub otwarcia bramy garażowej. Otwarcie następuje za pomocą pilota, jaki bazuje na zasięgu od kilku do nawet kilkunastu metrów. Dzięki temu właściciel może bez problemu otworzyć i zamknąć bramę bez wychodzenia z pojazdu. Warto podkreślić, że taka opcja jest szczególnie pomocna wtedy, gdy pada deszcz, śnieg lub panuje chłodna aura. Co ciekawe, na uznanie zasługuje fakt, że automaty do bram zwiększają poczucie bezpieczeństwa. Wnętrze samochodu możemy opuścić wtedy, gdy znajdziemy się już w garażu.

Brama otwierana w domu

Napęd do bramy

Brama garażowa powinna odznaczać się solidnym wykonaniem i wytrzymałością, tak aby zapobiec ewentualnym włamaniom. Jeśli chodzi o napęd do bramy, jedną z opcji może być możliwość automatycznego zamknięcia bramy po danym czasie. W nowoczesnych systemach montowane są zespoły fotokomórek, które mają za zadanie blokować zamknięcie bramy wtedy, gdy coś znajduje się na drodze. Funkcja ta z pewnością wpływa na zmniejszenie ryzyka uszkodzenia samochodu, skrzywdzenia człowieka lub zwierzaka. Plusem automatyki do bram jest fakt, że możemy zabezpieczyć posesję przed włamaniami i kradzieżami. Brama garażowa z napędem jest otwierana jedynie za pomocą pilota. Ręczne otwarcie następuje wyłącznie po zwolnieniu specjalnej blokady, która stanowi awaryjne odłączenie napędu od bramy w sytuacji braku zasilania. Otwarcie z zewnątrz jest bardzo trudne i z pewnością zniechęci złodzieja.

Odpowiednie dobranie napędu do bramy garażowej wpływa na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Siłowniki znajdujące się w mechanizmie muszą być dopasowane do ciężaru, rozmiaru i szybkości otwierania bramy. Dzięki temu automatyka sprawia, że można ją zastosować nie tylko na prywatnych posesjach, lecz także na osiedlach i wspólnotach mieszkaniowych. W deszczowe dni taka opcja zostanie na pewno doceniona, przy czym zachowamy bezpieczeństwo aż do wjazdu do garażu.