Kiedy jest właściwy czas na zakup stanika dla nastolatki?

Kiedy jest właściwy czas na zakup stanika dla nastolatki?

Młode, dojrzewające dziewczęta muszą dostosowywać się do wielu zmian w swoim ciele, z których wiele okaże się decydujące w kształtowaniu kobiety, którą staną się w przyszłości.

Wiele młodych dziewcząt jest skrępowanych swoim ciałem, a kiedy zaczynają nosić biustonosz, z pewnością jest to moment bardzo ważny w życiu każdej nastolatki.

Kiedy jest właściwy czas na zakup stanika dla nastolatki?

Jaki będzie odpowiedni stanik dla 11 latki

Jeśli po raz pierwszy kupujesz biustonosze dla nastoletniej córki, wystarczy zmierzyć wymiary klatki piersiowej, aby dobrać odpowiedni rozmiar stanika. Wzrost piersi u dziewczynek ma miejsce zazwyczaj pomiędzy 9 a 16 rokiem życia, z początkiem okresu dojrzewania. Wiele dziewczynek wcześnie rozwija większy biust, podczas gdy inne późno mają zaczątki piersi. Zawsze pamiętaj, że każda dziewczynka jest wyjątkowa i ma swoje niepowtarzalne doświadczenia, dlatego należy wykazać się zrozumieniem wybierając pierwszy stanik dla 11 latki.

Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy twoja córka potrzebuje pierwszego stanika, zwykle będzie to czas, kiedy piersi zaczną się powiększać oraz są widoczne pod ubraniem, córka może wtedy odczuwać dyskomfort lub zawstydzenie. Presja rówieśników nie powinna skłaniać nastolatek do wyboru biustonoszy, lepiej uzbroić się w cierpliwość i poczekać do czasu, kiedy będzie on potrzebny. Dobrze byłoby, gdybyś mierzyła córkę co sześć miesięcy, ponieważ w okresie wzrostu rozmiary biustu i klatki piersiowej mogą się szybko zmieniać. W ten sposób łatwiej będzie również dobrać właściwy rozmiar biustonosza czy zmienić go na większy.

Kiedy znasz już wymiary, możesz zakupić odpowiednią koszule nocną damską w sklepie online. Trzeba również upewnić się, że córka czuje się komfortowo w wybranym modelu. Głównym celem stanika dla nastolatków jest zapewnienie komfortu i osłony piersi podczas dorastania. Zazwyczaj ma styl elastyczny, bez fiszbin, wyściółki, miseczek, haczyków. Są to najprostsze i najwygodniejsze staniki z całej gamy biustonoszy dla nastolatek. Rozciągliwa bawełniana tkanina zapewnia trochę miejsca, gdy biust jeszcze się rozwija.