Marketing w mediach społecznościowych i Ty: jak rozwinąć swój biznes.

Marketing w mediach społecznościowych i Ty: jak rozwinąć swój biznes.

W dzisiejszych czasach wiele firm wskakuje na modę mediów społecznościowych.

To sprawia, że ​​o wiele ważniejsze jest wyróżnianie się w działaniach marketingowych. Przy tak dużej konkurencji chcesz, aby kupujący zwrócili uwagę na Twoją firmę. W tym artykule znajdziesz kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci to zrobić.Często aktualizuj swojego bloga o nowe i interesujące informacje. Użyj swojego bloga, aby promować promocje lub wyprzedaże, które możesz mieć. Pamiętaj również, aby publikować informacje o zmianach w swojej firmie, takich jak wielkie otwarcia nowych sklepów, zmiany godzin pracy lub wyprzedaże wychodzące z firmy. Będziesz chciał również opublikować ten materiał na swoim blogu.Powinieneś utworzyć przycisk dla Twittera w swoich postach na blogu. Ułatwia to ludziom rozmawianie o Twoim blogu na Twitterze. Wykładniczo zwiększysz swoją oglądalność, wypuszczając informacje tam, gdzie chcesz je skutecznie.Jeśli używasz mediów społecznościowych do promowania swojego produktu i napisałeś post na blogu, umieść go również na swojej stronie na Facebooku. W ten sposób każdy, kto znajduje się na Twojej liście znajomych, ma dostęp do Twojego posta na blogu. To samo dotyczy innych serwisów społecznościowych.Aby pomóc klientom w rozpowszechnianiu treści, upewnij się, że posty na blogu mają odpowiednie przyciski do łatwego udostępniania. Możesz dodać przyciski „Lubię to” i „Udostępnij” na Facebooku, a także funkcję udostępniania połączonego i przycisk Retweet dla użytkowników Twittera. Marketing w mediach społecznościowych i Ty: jak rozwinąć swój biznes.

Kiedy masz angażujące treści, które lubią Twoi stali obserwatorzy, będą rozpowszechniać je w Internecie, miejmy nadzieję, że przyciągną do Ciebie więcej obserwujących.Stosowanie strategii marketingowych w mediach społecznościowych może być świetnym sposobem na utrzymywanie kontaktu z bazą klientów i rozwijanie relacji.

Klienci, którzy zaprzyjaźniają się z Tobą na Facebooku lub śledzą Cię na Twitterze, robią to chętnie. Chcą usłyszeć od ciebie. Dzięki temu możesz powiadamiać ich o nadchodzących nowych produktach, wyprzedażach i rabatach, a nawet tylko o informacjach dotyczących Twojej firmy i branży bez obawy, że będziesz zbyt nachalny.W mediach społecznościowych sprawy toczą się bardzo szybko, a Twoja firma będzie musiała szybko dostosować się do nadchodzących zmian. Jeszcze kilka lat temu tablety i smartfony nie istniały w masowo produkowanej i publicznie dostępnej formie. Miej oko na nową technologię, aby być lepiej przygotowanym na zmiany w marketingu.Skorzystaj z funkcji pytań i odpowiedzi na LinkedIn. Pytania i odpowiedzi LinkedIn działają jak duże forum dyskusyjne: wyszukuj pytania związane z Twoimi produktami lub branżą i pisz na nie przydatne odpowiedzi. Możesz również opublikować link do jednego ze swoich artykułów, jeśli nie masz czasu, aby coś napisać.Starannie wybieraj fragment, który publikujesz na Facebooku o nowych treściach. Chcesz stworzyć ciekawy nagłówek lub zdanie lub dwa na temat nowej treści. Kiedy to, co publikujesz, jest kuszące, generuje więcej obserwujących. Dzieje się tak, ponieważ ci, którzy już Cię śledzą lub „polubili” na Facebooku, będą bardziej skłonni udostępnić Twój link swoim znajomym.Zainwestuj w przestrzeń reklamową na Facebooku lub innych stronach internetowych. Reklamy te są kierowane do użytkowników, którzy w swoich aktualizacjach statusu użyli określonych słów kluczowych związanych z Twoją firmą. Powinieneś zdobyć wielu docelowych użytkowników, którzy dowiedzą się o Twoich produktach, nawet jeśli nie zdecydują się „polubić” Twojej strony.Wyróżnienie się w świecie mediów społecznościowych oznacza wzrost biznesu w Twoich drzwiach. Znalezienie sposobów na wyróżnienie się może być jednak trudne, ponieważ konkurencja zawsze będzie starać się być o krok przed tobą. W tym artykule przedstawiliśmy kilka innowacyjnych wskazówek, które pozwolą Twojej firmie objąć prowadzenie.