W salonie zamiast komody możemy ustawić regał

W salonie zamiast komody możemy ustawić regał

Regały w pokoju to świetny sposób na uporządkowanie i wyeksponowanie nie tylko książek.

Doskonale nadają się również do wyeksponowania bibelotów, ramek na zdjęcia, pamiątek, roślin doniczkowych i ozdób. Niemniej jednak ludzie często mają trudności z zakupem nowego regału ze względu na ogromną liczbę różnych dostępnych typów i stylów, jakie znajdziemy w sprzedaży.

W salonie zamiast komody możemy ustawić regał

Pojemny regał skandynawski do nowoczesnych wnętrz

Klasyczne regały mają cienką ramkę i otwarty tył oraz półki. Występują w różnych rozmiarach, jednak wszystkie charakteryzują się prostymi liniami i elegancką sylwetką. Chociaż popularnym wyborem są drewno lub metal lub kombinacja obu, klasyczne regały regały są również dostępne z szerokiej gamy różnych materiałów, w tym szkło, plastik i laminat. Regały z geometrycznymi półkami są popularne w nowoczesnych domach, gdzie stanowią dobre punkty centralne do przechowywania przedmiotów. Są również przydatne do wyświetlania niewielkich przedmiotów, które w innym przypadku nie byłyby widoczne na przeciętnej, szerokiej półce. Geometryczne półki wykorzystują zarówno pionowe, jak i poziome linie w zewnętrznej ramie, aby podzielić półki na ścianki działowe o różnych kształtach i rozmiarach.

Jeśli masz naprawdę mało miejsca lub musisz umieścić regał w obszarze o dużym natężeniu ruchu, takim jak przedpokój lub podest, model narożny może być tym, czego potrzebujesz. Regały narożne są trójkątne i zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania. Chociaż są mniej praktyczne do przechowywania dużych książek, stanowią doskonałe miejsce na ekspozycję mniejszych rzeczy. Jeśli twój dom jest w tradycyjnym stylu, powinieneś poszukać regału z czystą sylwetką. Zdecyduj się na drewnianą lub metalową ramę w stonowanych odcieniach, które pozwolą eksponatom przyciągać uwagę.

Zazwyczaj regał skandynawski ma otwarte półki z drewna na metalowym stelażu. Jasne lub naturalne drewno dobrze pasuje do tradycyjnego domu lub możesz również rozważyć dopasowanie wykończenia regału do innych elementów w swoim pokoju, aby uzyskać bardziej harmonijny wygląd.