Wynajem działki na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej?

Wynajem działki na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej?

Firmy które poszukują atrakcyjnych lokalizacji do prowadzenia działalności mogą zwrócić uwagę iż często najciekawsze nieruchomości są zajęte, jednak bardzo dobrym pomysłem może być wynajęcie działki.

W tym przypadku powinniśmy dowiedzieć się jakie inwestycje mogą być realizowane na danej działce, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego może zawierać pewne restrykcje, co do możliwości oferowania pewnych usług czy też prowadzenia firmy handlowej.

Wynajem działki na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej?

Jak wybrać działkę na wynajem?

Należy ustalić z właścicielem jakiego rodzaju budynki można postawić na działce, niekiedy mogą być to budynki tymczasowe, przykładowo pawilony, które nie będą wymagały pozwolenia na budowę. W tym przypadku powinniśmy zapoznać się z warunkami zabudowy i zagospodarowania terenu, ewentualnymi pozwoleniami na budowę czy też użytkowanie. Możemy poszukiwać gruntów na terenie całej polski, warto zwracać uwagę na koszt. Z pewnością atrakcyjne działki zlokalizowane bliżej centrum miast mogą okazać się dość drogie. Zatem jeżeli poszukujemy dużej działki przykładowo pod hurtownie lepszym pomysłem może okazać się wynajem nieruchomości na obrzeżach miasta.

Przed wynajęciem działki warto uzyskać informacje na temat dostępnych mediów, sprawdzić czy działka posiada dostęp przykładowo do bieżącej wody, czy wykonane są instalacje ściekowe, oraz inne, które będą potrzebne podczas prowadzenia firmy. Oczywiście powinniśmy zwracać uwagę na ukształtowanie terenu, powinniśmy sprawdzić czy działka nie znajduje się przykładowo na terenach zalewowych. Warto zmierzyć powierzchnię, dzięki temu dowiemy się czy jest to nieruchomość która będzie odpowiadała nam wielkością. Problem mogą stanowić także przykładowo drzewa, które będą znajdowały się na działce, niekiedy mogą one wręcz uniemożliwić lub opóźnić prace budowlane.

Wiele interesujących ofert możemy znaleźć na stronie www.maxon.pl – działki na wynajem można wyszukiwać korzystając z filtrów, które umożliwią nam znalezienie terenu o odpowiedniej powierzchni. Dodatkowo możemy zawęzić poszukiwanie do określonej lokalizacji, może być to miasto czy też dzielnica. Określimy także powierzchnię jakiej potrzebujemy oraz możemy podać maksymalną cenę jaką możemy zapłacić za wynajem.