Zatrzymaj się i przeczytaj ten artykuł, jeśli potrzebujesz pomocy z kotami

Zatrzymaj się i przeczytaj ten artykuł, jeśli potrzebujesz pomocy z kotami

Czy jesteś właścicielem kota? Jeśli kiedykolwiek zaprzyjaźniłeś się z kotem, powinieneś zrozumieć, jak wyjątkowe i wspaniałe mogą być koty.

Koty to zwierzęta wymagające dużej troski i czułości. Na szczęście możesz dać swojemu kotu wszystko, czego potrzebuje. Ten artykuł pokaże Ci kilka sprytnych sposobów na lepszą opiekę nad swoim kocim przyjacielem.Co tydzień sprawdzaj kota pod kątem kleszczy i pcheł. Jeśli Twój kot ma pchły, istnieje duża szansa, że ​​Ty również masz pchły w swoim domu. Aby pozbyć się problemu, możesz potrzebować kilku bomb pcheł lub sprayów do kontroli pomieszczeń, a także leczenia kota. Jeśli nie wiesz, jakich produktów użyć do zwalczania kleszczy i pcheł, porozmawiaj ze swoim weterynarzem, aby uzyskać kilka bezpiecznych opcji.Regularnie obcinaj pazury kota. Koty muszą się drapać. Jednak, gdy kot drapie, odrywają się mu pochewki paznokci i odsłaniają ostre, spiczaste pazury. Obcinanie pazurów kota co dwa do trzech tygodni sprawia, że ​​są tępe i pomagają ograniczyć szkody do mebli, ludzi i innych zwierząt domowych.Upewnij się, że Twój kot jest odpowiednio nawodniony. Podobnie jak ludzie, koty muszą pić dużo wody. Jeśli nie dostaną wystarczającej ilości wody, mogą się odwodnić, rozwinąć różne problemy zdrowotne lub umrzeć. Upewnij się, że zawsze mają miskę świeżej i czystej wody. Sama miska również musi być codziennie czyszczona i uzupełniana. Powinieneś także trzymać tę miskę w jednym miejscu.Zapewnij swoim kotom łatwiejszy dostęp do okna, aby zasłony nie zostały porysowane. Założenie żaluzji pionowych zapewni kotu najłatwiejszy dostęp, ale jeśli musisz zachować zasłony, użyj lekkiego drążka, który spadnie, gdy kot spróbuje wspiąć się na zasłony. Zapewni bezpieczeństwo zarówno zasłonom, jak i kotu.Jeśli Twój kot kopie śmieci po całej podłodze, po prostu użyj większego pojemnika. Duża, pojemna torba z wysokimi bokami to dobra kuweta. Duża okrągła wanna również stanowi dobrą kuwetę. Zatrzymaj się i przeczytaj ten artykuł, jeśli potrzebujesz pomocy z kotami

Wanna autobusowa wielkości restauracyjnej to pojemna kuweta.

Zapewnienie wyższych boków i większej przestrzeni rozwiąże problem kopania żwirku u Twojego kota.Użyj pieszczot, aby sprawdzić stan zdrowia swojego kota. Głaskanie to nie tylko sposób na wspólne spędzanie czasu z kotem, ale także świetny sposób na znalezienie czegoś nienormalnego na jego ciele. Możesz je pogłaskać, aby wyczuć guzy, grudki lub rany. To także świetny czas na sprawdzenie ich uszu.Rozważ zaopatrzenie kota w mikrochip. Pewnego dnia kot domowy może wyjść przez otwarte drzwi lub wyjść na zewnątrz przez otwarte okno. Chociaż obroża z zawieszką jest przydatna, pamiętaj, że Twój kot może być w stanie uciec z obroży, gdy jest daleko. Obroże mogą również zaszkodzić kotu, jeśli zostaną złapane. Mikrochipy są bardzo małe, w przybliżeniu tak duże jak pojedyncze ziarno ryżu. Chociaż są małe, mogą pomieścić wszystkie informacje kontaktowe. Wszystkie schroniska i weterynarze są wyposażone w skanery, dzięki którym Twój kot bezpiecznie dotrze do domu.Utrzymuj kuwetę w czystości. Koty są z natury bardzo czystymi zwierzętami, a brudna kuweta sprawi, że Twój kot będzie szukał alternatywnych miejsc, w których mógłby się załatwić. Koty cenią również swoją prywatność, dlatego staraj się umieścić budkę w miejscu, w którym nie ma dużego ruchu pieszego.Chcesz mieć pewność, że dobrze opiekujesz się swoim ukochanym kotem. W tym artykule znajdziesz niezbędne do tego techniki. Wykorzystaj przedstawione tutaj pomysły, aby Twój kot pozostał zdrowy i szczęśliwy. Jeśli okażesz swojemu kotu miłość, możesz być pewien, że odwdzięczy się.