Cierpisz na alergie? Wypróbuj te wskazówki dla lepszego zdrowia

Cierpisz na alergie? Wypróbuj te wskazówki dla lepszego zdrowia

Czy alergie doprowadzają Cię do szału? Wiele osób boryka się z różnymi rodzajami alergii i jedno, z czym wszyscy się zgodzą, to to, że są irytujące.

Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć wpływ alergii na twoje życie. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby poradzić sobie z tymi nieznośnymi alergiami.Czy wiesz, że te dziwacznie nazywane „zajączkami kurzu” są w rzeczywistości mieszaniną przerażających substancji, w tym sierści i łupieżu zwierząt, roztoczy i ich odchodów, a nawet części owadów? Są to ataki alergii, które czekają, aby się wydarzyć! Pozbądź się ich codziennie, używając miotły lub odkurzacza.Zrób trochę dochodzenia. Wiele osób cierpi na alergie i nie zna przyczyny. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby pomóc, jest próba zidentyfikowania alergenu powodującego objawy. Staraj się prowadzić dziennik, kiedy masz objawy, abyś mógł dowiedzieć się, co jest przyczyną twoich alergii.W określonych porach roku ludzie cierpiący na alergie reagują na rzeczy w swoim otoczeniu. Jeśli masz objawy, które Twoim zdaniem są związane z alergenami w Twoim środowisku, skonsultuj się z lekarzem, aby spróbować zidentyfikować winowajcę. Przejmowanie środków zaradczych może do pewnego stopnia zadziałać, ale lepiej udać się do lekarza, który doradzi Ci w sprawie Twojego stanu.Zrozum podstawowe różnice między substancjami drażniącymi a alergenami. Narażenie na alergen wywołuje fizyczną reakcję w twoim ciele w odpowiedzi na nienaturalne białko. Drażniące to m.in. pył papierowy, opary chemiczne, perfumy i dym papierosowy. Substancje te są uciążliwe, ale przez większość czasu nie stanowią rzeczywistego zagrożenia dla zdrowia.Dla tych, którzy kochają ideę pracy we własnym ogródku warzywnym, alergie wywołane przez pleśń i pyłki mogą wydawać się szczególnie uciążliwe. Na szczęście nie oznacza to, że przyszli ogrodnicy muszą całkowicie zrezygnować z hobby. Cierpisz na alergie? Wypróbuj te wskazówki dla lepszego zdrowia

Zamiast tego muszą przechytrzyć alergeny zewnętrzne.

Idealny czas na ogród to zaraz po burzy, kiedy deszczówka wypłukuje chmury pyłków, zarodników i innych alergenów. Alternatywnie można użyć węża ogrodowego do spryskania miejsca, w którym planują pracować.Jeśli Twoja astma i alergie nie są poważne, możesz uważać, że nie ma powodu, aby udać się na leczenie do specjalisty. Nie sprzedawaj się. Krótkie, chroniczne świszczące oddechy i niewielkie duszności mogą niekorzystnie wpłynąć na jakość Twojego życia. Za każdym razem, gdy doświadczasz nawet łagodnych problemów z oddychaniem; Twoje płuca i mięśnie pracują ciężej i szybko prowadzą do zmęczenia.Większość kaszlu jest spowodowana jakąś formą reakcji alergicznej, ale wiele osób automatycznie próbuje leczyć ten problem za pomocą środków przeciwkaszlowych. Jednak alergiczny kaszel to sposób, w jaki układ oddechowy rozbija się i usuwa śluz. Tłumienie kaszlu utrudnia organizmowi skuteczne zwalczanie objawów alergii.Dokładnie i regularnie sprzątaj swój dom. Odkurzaj co najmniej dwa razy w tygodniu i równie często odkurzaj. Pamiętaj, aby nosić maskę i rękawiczki, aby uniknąć podrażnień spowodowanych kurzem lub używanymi chemikaliami czyszczącymi. Używaj specjalnych narzędzi czyszczących dla alergików, takich jak odkurzacz z filtrem HEPA.Jeśli jesteś poważnie uczulony na pewien rodzaj owoców morza, możesz doświadczyć reakcji, nawet nie spożywając go. Para powstająca z przygotowywanych lub gotowanych owoców morza może wystarczyć do wywołania poważnej reakcji alergicznej. Nigdy nie gotuj ze składnikiem, na który jesteś uczulony, nawet jeśli nie masz zamiaru go jeść.Jak widać, istnieje kilka opcji, jeśli chodzi o radzenie sobie z alergiami. Przy wszystkich dostępnych opcjach nie musisz cierpieć z powodu ich efektów. Wypróbuj niektóre z sugestii wymienionych w tym artykule i chociaż nie będziesz wolny od alergii, możesz być wolny od objawów.