Dowiedz się, jak skutecznie radzić sobie z cukrzycą

Dowiedz się, jak skutecznie radzić sobie z cukrzycą

Powodem, dla którego cukrzyca jest tak niebezpieczna, jest to, że organizm musi odpowiednio zmienić żywność na energię, aby zasilić ważne narządy.

Kiedy organizm nie może już sobie z tym poradzić, możesz mieć poważne problemy. Jeśli masz cukrzycę, skorzystaj ze wskazówek zawartych w tym artykule, aby pomóc organizmowi w prawidłowym zarządzaniu źródłem energii.Soczewica to niesamowite jedzenie. Są pełne wysokiej jakości białka i składników odżywczych. Są idealne dla osób z cukrzycą (lub każdego), które starają się schudnąć. Możesz z nimi zrobić milion rzeczy! Możesz je ugotować, a następnie zrobić z nich paszteciki i zjeść jako hamburgery! Możesz je wykiełkować w słoiku, a następnie posypać sałatką! Można je znaleźć w większości sklepów i nie są drogie – więc dodaj je do swojej listy zakupów!Masło orzechowe to doskonały sposób na zaspokojenie ochoty na coś słodkiego, gdy jesteś cukrzykiem. Zawiera zdrowe tłuszcze i ma stosunkowo niską zawartość cukru, więc chwyć łyżkę i wkop się w nią. Polizaj go jak lizak, a przetrwa każde pragnienie. Bądź ostrożny, jeśli nakładasz go na krakersy lub chleb, ponieważ będziesz musiał uwzględnić te węglowodany w swoich codziennych obliczeniach.Jogurt to doskonały sposób dla diabetyków, aby przekonać usta, że ​​niskotłuszczowe, bezcukrowe jedzenie JEST przyjemne. Na śniadanie wypij filiżankę beztłuszczowego jogurtu zmieszanego z sezonowymi owocami, dodaj muffinki o wysokiej zawartości błonnika i szklankę mleka, abyś miał wystarczająco dużo energii, by wystarczyć Ci do obiadu.Jeśli chcesz fajnie ćwiczyć, zabierz swoje dzieci do parku! Możesz zagrać w piłkę nożną lub koszykówkę lub po prostu ścigać je na placu zabaw. Dowiedz się, jak skutecznie radzić sobie z cukrzycą

Tenis to także świetna zabawa i możesz grać z dziećmi w każdym wieku.

Wybierz coś, co im się podoba, a Tobie też się spodoba!Diabetycy muszą pamiętać, że pastylki na kaszel to nadal cukierki! Staraj się kupować ziołowe pastylki do ssania słodzone miodem lub produkty zawierające sztuczne słodziki, aby upewnić się, że poziom cukru we krwi nie wzrośnie, gdy będziesz kaszleć lub przeziębiony. Musimy tak uważać na absolutnie wszystko, co spożywamy!Nauka odczytywania danych żywieniowych na etykietach żywności jest kluczem do prawidłowej diety dla Twojej cukrzycy. Śledź, ile węglowodanów, sodu, cukru, tłuszczu, białka i błonnika znajduje się w każdym jedzonym jedzeniu i staraj się wybierać tylko te, które utrzymają twoją wagę w ryzach.Jeśli jesteś głównym opiekunem osoby z cukrzycą, możesz również potrzebować wsparcia. Nosisz duży ciężar, opiekując się i podejmując decyzje dotyczące ukochanej osoby, a także monitorując jej dietę i styl życia, aby była zdrowa. Jeśli czujesz się przytłoczony, poproś o pomoc. Twój lekarz może zalecić opiekę zastępczą, aby dać ci przerwę, lub nawet pielęgniarkę, aby pomóc w opiece. Nie musisz robić tego sam.Nawet jeśli czujesz, że Twoja cukrzyca się poprawiła, ważne jest, aby nie przerywać przyjmowania leków, chyba że lekarz powie Ci, że jest to w porządku. Leki najprawdopodobniej utrzymują objawy cukrzycy pod kontrolą, więc bez nich poziom glukozy lub insuliny może wymknąć się spod kontroli.Jeśli potrafisz zrozumieć, w jaki sposób żywność zamienia się w energię w twoim ciele poprzez glukozę we krwi, możesz zacząć rozumieć, jak regulować poziom cukru poprzez odpowiednią dietę i ćwiczenia. Skorzystaj ze wskazówek, których się tutaj nauczyłeś, aby pomóc Ci w prowadzeniu zdrowego stylu życia i zawsze pamiętaj, aby ciężko pracować, aby walczyć z tą chorobą.