Izolacja ze styropianu sprawia, że twój dom jest bardziej energooszczędny

Izolacja ze styropianu sprawia, że twój dom jest bardziej energooszczędny

Izolacja powinna znajdować się w całym domu, nie tylko pod deskami podłogowymi.

Izolacja podłogowa jest idealna, aby powstrzymać przeciągi unoszące się z desek podłogowych, ale należy również rozważyć izolację podpodłogową pod podłogami wyłożonymi wykładziną, aby dodać odpowiedniej warstwy izolacji do swojego domu.

Izolacja ze styropianu sprawia, że twój dom jest bardziej energooszczędny

Izolacja elewacji i podłóg styropianem to dobre rozwiązanie

Grube wykładziny dywanowe z podkładem mogą z natury zapewniać pewną izolację na podstawie podłogi, ale nadal będą czerpać korzyści z grubej warstwy podkładu izolacyjnego. Podczas gdy deski podłogowe mogą odpowiadać za duży procent strat ciepła, pokoje pokryte wykładziną również tracą ciepło przez podłogi, z tego powodu izolacja podłogowa jest idealnym rozwiązaniem we wszystkich pomieszczeniach, a nie tylko pod deskami podłogowymi. Izolacja ze styropianu zwiększy ogólną temperaturę otoczenia w domu, nie tylko zapobiegając przeciągom powietrza, ale także tworząc izolacyjną kieszeń powietrzną pod deskami podłogowymi lub pokojami wyłożonymi wykładziną, pomagając zatrzymać ciepło w domu.

Wykładzina i podkład pomagają zapewnić pewną izolację, jednak aby zmaksymalizować zatrzymywanie ciepła, izolacja ze styropianu na elewacji tworzy skuteczną barierę termiczną. Ocieplenie budynku styropianem to idealny sposób na zaizolowanie i zabezpieczenie domu przed przeciągami. Panele izolacyjne ze styropianu zapewniają ochronę domu przed ekstremalnymi temperaturami zewnętrznymi, zmniejszając ogólne rachunki za energię zarówno zimą, jak i latem. Jeśli zdecydujesz się na ocieplenie budynku styropianem, możesz odnieść z takiego rozwiązania wiele różnorodnych korzyści, takich jak zmniejszenie strat energii, zmniejszenie rachunków za energię potrzebną do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, oszczędzanie paliw kopalnych i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Styropian zachowuje właściwości izolacyjne przez cały okres użytkowania, bez spodziewanego spadku wartości izolacyjnej, charakteryzuje się długą żywotnością i możliwością recyklingu, odwiedź naszą stronę aby dowiedzieć się więcej. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne i niską wagę, styropian faktycznie oszczędza zasoby naturalne podczas całego okresu użytkowania. Styropian elewacyjny jest również używany w różnych zastosowaniach mieszkaniowych na ścianach i pod płytami.