Jakie są korzyści z piaskowania powierzchni z metalu?

Jakie są korzyści z piaskowania powierzchni z metalu?

Wykonanie zwykłej części metalowej czy urządzenia są bardziej komplikowane, niż nam się wydaje.

Pomiary muszą być precyzyjne, a wszystkie procedury muszą być starannie dobrane, w tym rodzaj wykończenia, który będzie pasował do wykonywanej części. Czyszczenie i polerowanie powierzchni, jak piaskowanie, zapewnia wyraźną zaletę w przypadku większości niestandardowych prac związanych z wytwarzaniem metali.

Jakie są korzyści z piaskowania powierzchni z metalu?

Piaskowanie stali to oszczędność czasu i zasobów ludzkich

Termin piaskowanie jest używany w przemyśle metalurgicznym w odniesieniu do procesu wrzucania bardzo małych kawałków materiału ściernego z dużą prędkością w celu oczyszczenia lub wytrawienia powierzchni. W procesie dostępnych jest wiele rodzajów materiałów ziarnistych, a każdy z nich ma własny zestaw właściwości i zalet oferowanych w przypadku stosowania do określonych rodzajów metali. Jest wiele powodów, dla których powinieneś użyć piaskowania stali przy następnym projekcie metalowym. Piaskowanie usuwa zgorzelinę walcowniczą, olej i rdzę, które mają tendencję do tworzenia się na powierzchni świeżo wyprodukowanych części stalowych.

Ten sam środek ścierny może być używany wielokrotnie do piaskowania, dzięki czemu jest produktem wielokrotnego użytku. Pomaga to obniżyć koszty całego procesu i sprawia, że jest to ekonomiczny wybór. Podczas procesu piaskowania stali usuwa się również wiele innych rodzajów szkodliwych zanieczyszczeń powierzchniowych. Obejmuje to plamy brudu i oleju, które mogą znajdować się w trudno dostępnych miejscach, co uniemożliwia usunięcie zanieczyszczeń przy użyciu tylko rąk podczas procesu czyszczenia powierzchni metalowych. Ręczne czyszczenie powierzchni metalowej może być długim i żmudnym procesem wymagającym dużego wysiłku ludzkiego. Jednak użycie do tego celu piaskowania może znacznie przyspieszyć cały proces, a także wymaga znacznie mniejszego wysiłku ze strony operatora maszyny.

Dodatkowo piaskowanie stali jest to bardzo skuteczna metoda usuwania starej farby z powierzchni metalu przed nałożeniem na nią świeżej warstwy farby. Nie wspominając o dodatkowej korzyści, jaką jest usunięcie wszelkich twardych cząstek brudu, które mogą przyklejać się do metalowej powierzchni przed rozpoczęciem malowania.