Kredyt bankowy na zakup nieruchomości

Kredyt bankowy na zakup nieruchomości

Osoby które chcą wybudować dom z pewnością muszą liczyć się z dużymi wydatkami, będzie to przykładowo zakupy działki także wynajęcie ekipy budowlanej czy zakup wszystkich koniecznych materiałów, wszystkie koszty związane z dokumentacją, planami, pozwoleniami.

Naturalnie często korzystamy wówczas z kredytu hipotecznego, dzięki temu nawet posiadając niewielką kwotę będziemy mogli rozpocząć budowę. W tym przypadku należy posiadać wkład własny w wysokości 20%, resztę otrzymamy od banku.

Kredyt bankowy na zakup nieruchomości

Jak uzyskać niedrogi kredyt hipoteczny?

Oczywiście może być to dowolny budynek, niekoniecznie musi być to dom, może być to garaż, różnego rodzaju dobudówki do mieszkania. Oczywiście powinniśmy przedstawić w banku specjalny kosztorys, wycenę która określi wielkość pożyczki jaką będziemy chcieli uzyskać. Niekiedy bank może również sam wycenić nieruchomość. Będziemy poszukiwali banku który będzie oferował najniższe raty kredytowe, najniższy koszt całego kredytu. Warto pamiętać iż oprócz oprocentowania, prowizji bankowej mogą wystąpić także różnego rodzaju inne opłaty przykładowo ubezpieczenie kredytu czy też ubezpieczenie nieruchomości które będzie wówczas obowiązkowe.

Bank naturalnie będzie chciał sprawdzić kredytobiorcę czy jest to osoba która posiada wystarczające środki, ale także czy zarobki pozwalają na spłatę kredytu. Dlatego też osoby które ubiegają się o kredyty hipoteczne powinny przygotować różnego rodzaju zaświadczenia, przykładowo zaświadczenie o zarobkach, świadectwo pracy. Dodatkowo także wymagany może być wyciąg z konta bankowego a także deklaracja PIT-37 z ostatniego roku. W przypadku osób które prowadzą działalność gospodarczą, wymagane będą dokumenty o niezaleganiu z płatnościami na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego, dodatkowo należy donieść wszystkie zaświadczenia o wpisie do centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej a także dokumenty poświadczające nadanie REGON i NIP.

Niekiedy w przypadku kredytu hipotecznego będziemy korzystali z pomocy doradcy kredytowego który może doradzić nam jaki kredyt będzie dla nas najbardziej opłacalny, w zależności od kwoty którą będziemy musieli pożyczył w banku, może poszukiwać różnych promocji na kredyty. Może być to przykładowo promocja związana z przeniesieniem konta do nowego banku, niekiedy może być to bardzo opłacalna opcja. Zasady współpracy z doradcą kredytowym możemy znaleźć na stronie http://1ekspert.pl/oferta/kredyt-hipoteczny/, dowiemy się tam w jakich sprawach możemy liczyć na pomoc specjalisty.