Sztuczne kwiaty jak żywe – czy to możliwe?

Sztuczne kwiaty jak żywe – czy to możliwe?

Sztuczne kwiaty często kojarzą się z kawałkami materiału, które marnie imitują listki żywych roślinek.

Co więcej, czyszczenie tych produkowanych kilka czy kilkanaście lat temu często nie dało się wyczyścić bez ich zniszczenia. Obecnie jednak wyglądają one już całkiem inaczej. Producenci starają się jak najbardziej odwzorować piękno dzieł natury. Kwiaty są wykonywane z lepiej wyglądających i bardziej wytrzymałych materiałów. Dzięki temu w przypadku, gdy się zakurzą, możemy je wyczyścić lub wyprać. Niejednokrotnie są podobne do swoich żywych odpowiedników, że można je pomylić! Sztuczne kwiaty wyglądające jak żywe są elementem kompozycji, które trudno zastąpić czymś innym. Sztuczne kwiaty jak żywe – czy to możliwe?

Sprawdzą się w niemal każdych warunkach, nawet na cmentarzach, gdzie są narażone na oddziaływanie wszystkich czynników atmosferycznych.

Będą cieszącą oczy ozdobą o wiele dłużej niż prawdziwe kwiaty, które szybko uschną lub zmarzną pod wpływem ciepła lub ujemnych temperatur.
Sztuczne kwiaty jak żywe – gdzie je postawić?
Najważniejsza różnica pomiędzy sztucznymi kwiatami wyglądającymi jak żywe a tymi, które rosną naprawdę, są wymagania. Żywe rośliny doniczkowe często wymagają spełnienia szeregu warunków, aby rosły. W zależności od gatunku potrzebują innego natężenia oświetlenia, częstotliwości podlewania czy nawet temperatury. Nie sprawdzą się w przypadku osób, które często wyjeżdżają, mają mało czasu lub są zapominalskie. Takim osobom polecamy sztuczne kwiaty, które doskonale odwzorowują swoje żywe odpowiedniki. Jeśli uwielbiamy storczyki, ale nie umiemy ich hodować, warto zastanowić się nad zakupem syntetycznego. Zazwyczaj są one wykonane z silikonu. Daleko im od tandety, z którą często kojarzą się sztuczne kwiaty.
Sztuczne kwiaty jak żywe można znaleźć jedynie w niektórych sklepach, takich jak https://kwiatyguzik.pl/pl/c/Sztuczne-kwiaty-jak-zywe/72. Kliknij w odnośnik i zapoznaj się z ofertą.