Marynarka to bardzo uniwersalny element męskiego stroju

Marynarka to bardzo uniwersalny element męskiego stroju

Jednym z najpopularniejszych elementów męskiej garderoby jest bez wątpienia marynarka, możemy znaleźć modele od garnituru, ale także możemy zakupić wiele interesujących marynarek, które będziemy mogli nosić na co dzień jeżeli chcemy wyglądać nieco bardziej elegancko.

Marynarka na co dzień

Marynarkę możemy nosić nie tylko do garnituru, ale także na co dzień, warto zwrócić uwagę iż może być to ciekawy element garderoby stylowego mężczyzny, naturalnie w przypadku marynarki możemy dobrać różną kolorystykę, może być to marynarka jasna, gdzie założymy do niej jasną koszulkę czy też koszulę w okresie letnim. Marynarka może nam także bardzo dobrze zastąpić cienką kurtkę, znajdziemy bowiem wiele marynarek wełnianych które z pewnością zapewnią nam odpowiednią ochronę przed zimnem. Naturalnie najczęściej wybierane są marynarki jednorzędowe, z dwoma lub trzema guzikami. Należy oczywiście pamiętać iż marynarkę zapinamy na najwyższy guzik.

Ciepłe marynarki sztruksowe

Bardzo dobrym pomysłem mogą być marynarki sztruksowe, są to marynarki ciepłe, możemy wybrać kolor który najbardziej nam się podoba, może być to odcień ciemniejszy, obecnie bardzo popularne są marynarki w kolorach brązowym lub też niebieskim, możemy także dobrać typową marynarka garniturową czarną lub też szarą w zależności od okazji. Oczywiście marynarka może być częścią naszego ubioru do pracy, zwłaszcza jeżeli pracujemy w biurze, z pewnością pewna elegancja może być w tym wypadku wskazana, zwłaszcza jeżeli będziemy mieli kontakt z klientem.
Spodnie męskie

Jak dobrać marynarkę do naszych wymiarów

Naturalnie musimy dopasować naszą marynarkę do sylwetki, w tym wypadku będziemy mogli dobrać krój, dobrać szerokość w barkach. Oczywiście osoby szczupłe powinny zwrócić także uwagę aby marynarka nie podkreślała ich słabych punktów, w tym wypadku marynarka zbyt długa sprawiłaby iż nasza figura wydłuża się. W tym przypadku lepsza będzie marynarka nieco krótsza, warto wybrać kroje dopasowane nieco do talii, należy unikać podkreślonych linii pionowych. Oczywiście możemy dobierać marynarki nie tylko jednolite ale także różne wzory. Oczywiście najpopularniejsza będzie tutaj krata, różne odcienie kraty które będą nieznacznie różniły się od siebie odcieniami mogą być ciekawym pomysłem. Może być to przykładowo marynarka szara lub też niebieska która będzie posiadała lekko zaznaczoną kratę. Naturalnie ten styl nie będzie odpowiedni do garnituru, sprawdzi się jednak dobrze w przypadku ubrania codziennego, może być to ciekawy pomysł do koszuli oraz jeansów, pamiętajmy jednak przy tym iż jeżeli posiadamy marynarkę w lekką kratkę wówczas koszula w kratę będzie raczej niewskazana.

Więcej na temat interesujących sposobów stylizacji z użyciem marynarki możemy przeczytać na stronie https://ekutno.pl/pl/642_materialy_partnera/45249_meskie-marynarki-w-2021-jak-podazyc-za-trendami.html, znajdziemy tam ciekawe pomysły na marynarki które będą modne w tym sezonie. Warto zwrócić uwagę iż możemy wybierać marynarki w kolorach bardziej odważnych, nosić je z koszulami w ciekawej kolorystyce.