Możemy zakupić ziarna różnych odmian marihuany

Możemy zakupić ziarna różnych odmian marihuany

Różnorodne odmiany roślin konopi indyjskich nie powstałyby bez hodowców sadzących i rozmnażających nasiona.

Wybierając ziarna warto zadać sobie kilka pytań, aby zdecydować, czy warto poświęcić czas i energię na wyhodowanie nasion. Jeśli nie lubisz smaku, efektów, a nawet wyglądu pąka, prawdopodobnie nie warto jest uprawiać tego gatunku konopi i trzeba wybrać inną odmianę.

Możemy zakupić ziarna różnych odmian marihuany

Jak wybrać dobre nasiona moby dic

Uprawa marihuany wymaga pewnego poziomu zaangażowania, przede wszystkim czasu, energii i zasobów finansowych, więc upewnij się, że możesz zaangażować się w cały proces. Aby nasiono było żywotne, musi być wystarczająco dojrzałe, aby mieć całkowicie ukształtowany plan genetyczny i musi być wystarczająco silne, aby wykiełkować i przebić się przez twardą okrywę i wykiełkować swój kluczowy korzeń palowy. Uszkodzone nasiona nie nadają się do sadzenia, ponieważ nie wyrośnie z nich roślina.

Istnieje kilka wskaźników, które dadzą ci wyobrażenie, czy ziarno jest warte kiełkowania. Ciemne paski na nasionach, które przypominają żyłki na liściu, są ogólnie dobre. Nasiono powinno wytrzymać niewielki nacisk, gdy zostanie ściśnięte między palcami, jeśli się kruszy lub pęka, to nie jest dobre i prawdopodobnie nie wykiełkuje. Niedojrzałe nasiona mają zazwyczaj jasny kolor i miękką zewnętrzną skorupę. W niektórych przypadkach, nawet jeśli nasiono nie jest w pełni dojrzałe, nadal istnieje szansa, że może być opłacalne. Ale często rośliny, które z nich wyrosną, są bardzo słabe, rozwijają się długo i wykazują niekorzystne cechy.

Nawet jeśli twoje nasiona szybko kiełkują i rosną energicznie, nadal mają mniej więcej 50 procent szans na to, że będą żeńskie i wyprodukują pąki, jeśli nie wybierasz nasion feminizowanych moby dic. Dodatkowo określanie płci, selekcja, wzrost wegetatywny, kwitnienie i ostateczne zbiory są pracochłonnym procesem, dlatego zawsze warto wybierać nasiona najwyższej jakości. Możesz kupić nasiona konopi indyjskich w specjalistycznych sklepach online, a wiele krajów zezwala na hodowlę kilku roślin marihuany na własny użytek.