Ogrzewanie tu i teraz

Ogrzewanie tu i teraz

Kwestia ogrzewania domu często bywa dla właścicieli dość problematyczna.

Różne sposoby ogrzewania zwykle kojarzą się ze skomplikowanym planowaniem i prowadzeniem infrastruktury. Są na szczęście dużo prostsze metody.

Ogrzewanie elektryczne

Większość osób na myśl o ogrzewaniu elektrycznym myśli o starego typu farelkach i kaloryferach elektrycznych. Technologie te są wykorzystywane raczej do krótkotrwałego ogrzewania w pomieszczeniu podczas wykonywania pracy. Dużo wygodniejszym jest z pewnością ogrzewanie na podczerwień. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest prostota montażu. Wystarczy powiesić je na ścianie i podłączyć do prądu. To wszystko. Same panele na podczerwień można bez problemu pomalować na wybrany wzór, więc mogą pełnić w pomieszczeniu rolę dekoracyjną.

Zalety rozwiązania

Niewątpliwą zaletą ogrzewania na podczerwień jest prędkość, z jaką urządzenie podnosi temperaturę panującą w pomieszczeniu. Tradycyjne sposoby potrzebują kilkudziesięciu minut do uzyskania pożądanej temperatury. Dla paneli na podczerwień wystarczy jedynie kilka chwil. Trzeba również zwrócić uwagę na fakt, jakim jest równomierne ogrzewanie przestrzeni pomieszczenia. To duża przewaga nad tradycyjnymi kaloryferami, które powodują, że ciepłe powietrze unosi się ku górze, zostawiając podłogę chłodną. Korzystając z paneli na podczerwień, w całym domu istnieje możliwość nagrzania wyłącznie wybranego pomieszczenia, podczas gdy przy ogrzewaniu z pieca energia cieplna ucieka przy przepływaniu wody przez kolejne piętra i pomieszczenia.

Ogrzewanie tu i teraz

Idealna koordynacja

Z racji, że ogrzewanie na podczerwień wywołane jest działaniem urządzeń elektrycznych, łatwo jest koordynować pracę poszczególnych paneli. Przy użyciu pilota lub umieszczonego na ścianie termostatu pozwala na ustalenie dostosowanego do potrzeb harmonogramu pracy poszczególnych elementów domowego ogrzewania na podczerwień. Takie ogrzewanie elektryczne działa szybko i łatwo, możemy ogrzać inne pomieszczenie, kiedy będziemy mieli zamiar w nim przebywać.

Nowoczesne rozwiązania w domu pozwalają na podniesienie komfortu oraz uniknięcie niektórych problemów wynikających z dotychczasowych rozwiązań. Ogrzewanie elektryczne tego typu nie powoduje ruchów powietrza, a w wyniku tego jego wysuszania. Brak unoszącej się ku górze wilgoci zapobiega powstawaniu grzybów i przebarwień przy sufitach. Panele na podczerwień są szybkie i wygodne w montażu, a cały proces opiera się na zawieszeniu ich na ścianie oraz podłączeniu wtyczki do gniazdka elektrycznego.