Kiedy warto wybrać domy mieszkalne z płyty warstwowej?

Kiedy warto wybrać domy mieszkalne z płyty warstwowej?

Dom można wybudować z różnych materiałów – nie tylko w tradycyjnej technologii murowanej.

Interesujący wybór to domy mieszkalne z płyty warstwowej, które w ostatnim czasie zyskały na popularności. Kiedy warto zdecydować się na taką budowlę?

Jak buduje się domy z płyty warstwowej?

Na początku warto bliżej przyjrzeć się konstrukcji domów z płyty warstwowej. Podstawą do ich wykonania jest metalowa rama, którą wypełnia się płytami o konstrukcji warstwowej. Tak powstają gotowe do użytkowania kontenery. Oczywiście, uzupełniane są one również niezbędnymi elementami jak stolarka drzwiowa i okienna oraz instalacje, aby można było korzystać z nich tak, jak ze zwykłego domu.

Płyty warstwowe używane na domy mieszkalne, określane też jako pawilony mieszkalne czy domy kontenerowe, składają się z kilku warstw, w tym z ocieplenia na bazie styropianu albo wełny mineralnej. Tworzą gotowe do użycia komponenty, które mogą być również ścianami budynków mieszkalnych. Ze względu na solidne docieplenie są one dedykowane także do budynków całorocznych.

Domy mieszkalne z płyty warstwowej – kiedy warto?

Chociaż bardzo często domy mieszkalne z płyty warstwowej kojarzone są z budownictwem socjalnym, to jednak obecnie coraz częściej buduje się je zamiast domów o tradycyjnej technologii budowlanej.

Kiedy warto wybrać domy mieszkalne z płyty warstwowej?

Wśród głównych zalet domów mieszkalnych z płyt warstwowych znajdują się:

– niskie koszty realizacji w porównaniu z tradycyjnym budownictwem
– całoroczne użytkowanie dzięki ocieplanym płytom warstwowym
– dostęp do niezbędnych instalacji, w tym elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej
– możliwość zaaranżowania wnętrza na różne sposoby
– różne metraże do dyspozycji – także istnieje opcja tworzenia budynków z kilku kontenerów ustawianych obok, na sobie

Gdzie kupić domy z płyty warstwowej?

Aktualnie domy mieszkalne z płyty warstwowej oferowane są przez coraz więcej firm, które zapewniają swoim klientom kompleksową, fachową obsługę w ramach projektowania, budowy, dostawy oraz montażu obiektów kontenerowych. Z dostępnymi ofertami domów modułowych tego typu można zapoznać się w sieci.