Ksiegowy w Londynie, czyli kilka słów o fiskusie w Wielkiej Brytaniii

Ksiegowy w Londynie, czyli kilka słów o fiskusie w Wielkiej Brytaniii

Podatki w Wielkiej Brytanii są nastawione na rozwój przedsiębiorczości ludzkiej, a nie na bezrefleksyjne zwiększenie wpływów budżetowych.

Małe firmy i osoby samozatrudnione są doceniani i traktowani z szacunkiem. Jest to kraj, który ułatwia załatwianie formalności, ograniczając sprawy papierkowe do niezbędnego minimum, a także reguluje w przystępny sposób sprawy księgowo-finansowe (na przykład podatek CIT płacisz tylko raz w roku, nie musisz wpłacać zaliczek miesięcznych czy kwartalnych). Podatek od dochodów osób fizycznych (PIT) jest progresywny, cechuje się kwotą wolną w wysokości dwunastu tysięcy pięćset funtów (jednoosobowe działalności płacą tylko PIT). Rozsądnie też pomyślana jest problematyka ubezpieczeń społecznych: składki są bardzo niskie, a poniżej pewnego dochodu nie trzeba ich płacić. Korzystanie z usług księgowych, którzy załatwią za nas sprawy podatkowe, jest w Wielkiej Brytanii relatywnie tanie.

Ksiegowy w Londynie, czyli kilka słów o fiskusie w Wielkiej Brytaniii

Dlaczego jako Polak mam założyć firmę w Wielkiej Brytanii i zatrudnić księgowego w Londynie?

Nie da się zaprzeczyć, że Wielka Brytania to ważny punkt na mapie światowego biznesu, obszar dynamicznego rozwoju technologicznego i finansowego. To w połączeniu z preferencyjnym systemem podatkowym sprzyja rozwojowi działalności gospodarczej – również tej jednoosobowej, na przykład opartej na działalności freelancerskiej. Wydaje nam się, że nie musimy dodawać, iż język angielski stanowi współczesną łacinę, więc firmy z Wielkiej Brytanii są pod tym względem uprzywilejowane.

Nasza firma powstała po to, by pomóc ci w zarówno założeniu działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii, jak i w prowadzeniu bieżącej księgowości. Mamy doświadczony zespół wysoko wykwalifikowanych ludzi, którzy w każdym momencie służą radami dotyczącymi spraw administracyjnych czy podatkowo-skarbowych; ksiegowy Londyn Londyn czeka na ciebie.