Co należy wiedzieć o aparatach ortodontycznych dla młodzieży

Co należy wiedzieć o aparatach ortodontycznych dla młodzieży

Założenie aparatu ortodontycznego w wieku młodzieńczym może poprawić ogólną jakość zdrowia jamy ustnej, ale może to być kłopotliwy i stresujący okres, jeśli nie wiesz, czego się spodziewać.

Aparaty ortodontyczne oferują szeroką gamę opcji i rozwiązań, więc możesz wybrać taki, który będzie najlepiej pasował do ciebie i twojego stylu życia. A kiedy w końcu je usuniesz, będziesz mógł pochwalić się tymi prostymi, pięknymi i zdrowymi zębami. Warto zatem poznać kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o aparatach ortodontycznych, aby lepiej się przygotować do leczenia i złagodzić obawy związane z nieznanym.

Co należy wiedzieć o aparatach ortodontycznych dla młodzieży

Jaka jest cena założenia aparatu ortodontycznego we Wrocławiu

Mimo że większość aparatów ortodontycznych jest noszonych tylko przez dwa lata, nie da się od razu dokładnie określić czasu, przez jaki będą noszone. Dzieje się tak, ponieważ długość noszenia aparatu ortodontycznego zależy również od pewnych czynników indywidualnych, innych u każdego pacjenta. Obejmują one przede wszystkim rodzaj wady zgryzu i jak jest ona poważna, wcześniejsze leczenie ortodontyczne oraz reakcja organizmu na leczenie.

Jeśli twoja wada zgryzu jest poważniejsza, być może będziesz musiał nosić aparat dłużej niż standardowy okres dwóch lat. Jeśli jest mniejsza, możesz nawet zdjąć aparat ortodontyczny przed upływem dwóch lat. Na przykład, jeśli masz tylko kilka luk w zębach, prawdopodobnie zajmie to mniej czasu niż próba skorygowania ciężkiego zgryzu krzyżowego. Jeśli miałeś wcześniej leczenie ortodontyczne, takie jak uzyskanie ekspandera, aby zapobiec przepełnieniu zębów, noszenie aparatu ortodontycznego również może być krótsze. Dzieje się tak, ponieważ aparaty ortodontyczne, które otrzymasz, będą na przykład naprawiać tylko niewspółosiowość, a nie niewspółosiowość i luki między zębami.

Obecnie coraz więcej osób nosi aparat ortodontyczny cena Wrocław nie jest tak wysoka, jak mogłoby się wydawać. Zęby niektórych nastolatków prostują się szybciej niż u innych, nawet przy takim samym leczeniu. Tak samo wygląda to u osób dorosłych, ponieważ każdy organizm działa inaczej i w różny sposób reaguje na leczenie ortodontyczne.