Dodaj sobie życiodajnej energii poprzez aranżację wnętrz i wybierz styl skandynawski!

Dodaj sobie życiodajnej energii poprzez aranżację wnętrz i wybierz styl skandynawski!

Jeśli wydaje Ci się, że styl skandynawski to tylko ponure kryminały i krajobraz pełen szarości, który przenoszony jest do wnętrz, to jesteś w błędzie, bowiem jest to coś znacznie więcej.

Owszem nawiązuje on w swojej stylistyce do barw natury, ale również tej w wyrazistym wydaniu, a nie jedynie ziemistym czy beżowym. Jeśli zatem chcesz dodać sobie życiodajnej energii, wybierz styl skandynawski!

Piękne tkaniny i naturalne materiały na ścianach, podłogach, w meblach i dodatkach

Bez wątpienia naturalne tkaniny – lniane, wełniane i bawełniane – pięknie się prezentują. Można postawić na efektowne dywany z frędzlami, które świetnie skomponują się z lekkimi meblami posadowionymi na nóżkach. Na niewielkich metalowych stoliczkach mogą znaleźć się wiklinowe organizery, a także okrągłe metalowe doniczki czy ceramiczne kubki, dobrze trzymające ciepło. Bez wątpienia wiszące doniczki, wykonane z ceramiki, pięknie będą się prezentować i dodawać aranżacji lekkości. Na sofach nie może zabraknąć dekoracyjnych poduszek z motywem kwiatowym lub motywem liści. Takie dekoracje od House Doctor w Missdeco to nie wszystko. Duże okrągłe zwierciadła, np. w różowym pastelowym kolorze mogą doskonale współgrać z naturalnymi tkaninami i wprowadzać do wnętrza więcej światła.

Dodaj sobie życiodajnej energii poprzez aranżację wnętrz i wybierz styl skandynawski!

Wiklina, która tworzy wakacyjny klimat i świetnie uzupełnia pastelowe dodatki

Wiklina jest jednym z tych materiałów, który warto wprowadzić do skandynawskiego wnętrza. Tworzy bowiem lekki, wakacyjny klimat. W wiklinowej doniczce będą się pięknie prezentować zwisające pelargonie, albo inne dekoracyjne kwiaty o delikatnych i kolorowych płatkach. Obok sof w kolorze butelkowej zieleni czy fuksji warto ustawić wiklinowe fotele, które dodadzą aranżacji lekkości. W takim wnętrzu aż chce się przebywać i czerpać radość z każdej ulotnej chwili. Nawet nie wybierając się na wakacyjny urlop, można dzięki temu zafundować sobie jego namiastkę poprzez dodatki nawiązujące do egzotycznych krajobrazów. Warto naładować się w ten sposób pozytywną energią!