W jaki sposób łączy się płyty meblowe?

W jaki sposób łączy się płyty meblowe?

Jednym z najpopularniejszych sposobów łączenia mebli jest konfirmat, jest do długa śruba o dużej grubościm która łączy płyty drewniane oraz płyty wiórowe.

Możemy wybrać różne rozmiary, najczęściej są to w konfirmaty długości 50 lub 70 mm natomiast średnica wynosi 7 mm. Dzięki temu możemy połączyć płyty, jest to bardzo wytrzymałe rozwiązanie, które obecnie jest najbardziej popularne wśród osób, które zajmują się produkcją lub też składaniem mebli.

Łączenia płyt meblowych przy pomocy konfirmatów, lamelek i mimośrodów

Innym sposobem może być mimoród meblowy, jest to metalowy element, ocynkowany, dzięki czemu jest trwały. Dostępne są różne rozmiary mimośrodów, które dostosujemy do indywidualnych potrzeb. Bardzo często stosuje się także lamelki, są to elementy drewniane, można wybrać lamelki bukowe, które bardzo dobrze nadają się do łączenia płyt MDF lub też płyty drewnianej. W tym przypadku stosuje się nacięcia w których umieszczana jest lamelka, następnie płyty są klejone. Klej rozszerzając się zwiększa powierzchnię lamelki, dzięki czemu jest to bardzo trwałe połączenie. Dostępne są różne rozmiary, wysokości oraz szerokości które możemy dobrać do indywidualnych potrzeb.

W tym przypadku stosuje się także specjalne otwornice, które wykonują wcięcie w dwóch płytach następnie pomiędzy nimi umieszczona jest lamelka. Można wybrać lamelki z różnych rodzajów drewna, jest to rozwiązanie, które pozwala uniknąć stosowania konfirmatów czy też innych sposobów łączenia za pomocą akcesoriów metalowych. Bez względu na sposób łączenia należy meble odpowiednio przygotować, ważne jest wypoziomowanie, możemy zrobić to na prostej powierzchni przykładowo na podłodze. Warto także sprawdzić jaki rodzaj mocowania najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Dzięki temu uzyskujemy meble trwałe, które możemy użytkować przez wiele lat.

Obecnie wiele sklepów oferuje różne metody łączenia płyt meblowych, mogą być to rozwiązania metalowe lub też drewniane, dobrze sprawdzą się także tradycyjne kołki, w tym przypadku nawierca my otwory za pomocą wiertarki, umieszczamy kołki w obu łączonych częściach, dzięki czemu uzyskujemy dużą trwałość. Meble są wówczas stabilne, warto zwrócić uwagę na odpowiednią ilość kołków lub też konfirmatów w przypadku półek na których znajdą się ciężkie przedmioty.