Jakie narożniki na zamówienie pod wymiar będą najlepsze do salonu?

Jakie narożniki na zamówienie pod wymiar będą najlepsze do salonu?

Komponowanie przestrzeni w domu może być niezwykle uciążliwym zajęciem.

Na rynku jest przepych produktów, czasami nie wiadomo, od czego zacząć czy jaki styl wybrać, żeby całość ze sobą współgrała. Do tematu lepiej jest podejść z lekką głową oraz postępować etapowo.
Salon stanowi centrum naszego mieszkania. Jest też częścią wspólną wszystkich domowników. Natomiast centrum salonu to oczywiście narożnik. Serial “Przyjaciele” pokazał nam, że typowa kanapa to nie tylko mebel, który można wcisnąć przy ścianie i oglądać na niej telewizję. To serce salonu, gdzie odbywają się godzinne rozmowy z rodziną, przyjaciółmi, grając w gry planszowe lub zwyczajnie łapiąc chwilę oddechu przy porannej kawie. Jednak od “Przyjaciół” minęło już ponad 20 lat i kanapa została wyparta przez bardziej funkcjonalnego brata, jakim jest narożnik. Rola wciąż pozostaje ta sama, lecz nieco ulepszona. Jak zatem wybrać najlepszy mebel dostosowany do naszych potrzeb?

Jak wybrać idealny narożnik?

W zależności od potrzeb i wielkości pomieszczenia dobrym rozwiązaniem może okazać się zamówienie narożnika pod wymiar. Spędzamy na nim dużo czasu, więc ma być to mebel solidnej jakości i wysokiej trwałości. Jeżeli mamy małe mieszkanie i nie mamy dodatkowej przestrzeni dla gości, warto go zaprojektować tak, by w razie potrzeby mogli na nim przenocować. Wtedy należy pamiętać oczywiście o opcji rozkładania, ale również o tym, żeby mebel zawierał pojemnik na pościel. To dodatkowo pozwoli zaoszczędzić trochę przestrzeni w szafach. Istotne jest, by narożnik był spójny z resztą pomieszczenia, gdyż jest to duży element wyposażenia, wiec źle dobrany, zamiast wyglądać estetycznie, może przytłaczać całość aranżacji.

Jakie narożniki na zamówienie pod wymiar będą najlepsze do salonu?

Wybierając narożnik, należy więc przemyśleć kilka kwestii:

jaki styl będzie panował w salonie,
jaką funkcję ma spełniać mebel,

określić jak dużą przestrzeń mamy do zagospodarowania i na tej podstawie wybrać wielkość narożnika oraz to gdzie go postawić. W małej przestrzeni lepszym rozwiązaniem będzie róg pokoju. Mając do wykorzystania więcej miejsca, ciekawym i niebanalnym rozwiązaniem będzie odejście od brzegów i odsunięcie go, nawet do środka pokoju. Narożnik nie powinien jednak zakłócać ciągu komunikacyjnego, dobrać materiał i kolorystykę.

Jaki materiał wybrać?

Przy obiciu narożnika, należy zwrócić uwagę, chociażby na takie kwestie jak zabrudzenia. Zwłaszcza posiadając małe dzieci lub zwierzęta, należy zadbać o to, by materiał był równie łatwy w utrzymaniu czystości, co pielęgnacji. Nie powinien też się łatwo mechacić, pruć, czy szybko pękać. Zachowanie koloru też jest dość istotną kwestią. Jeżeli chodzi o dobór materiału, powinniśmy wybrać coś dobrej jakości, głównie ze względu na użytkowość mebla. Narożnik stanowi nie tylko funkcje dekoracyjne, ale jest to przede wszystkim jeden z mebli w domu, który jest dość mocno eksploatowany.

Przy dopasowaniu koloru powinno się zwrócić uwagę na światło w pomieszczeniu, możliwość zabrudzeń oraz styl, w jakim chcemy zaaranżować salon. Kolorystyką możemy wprowadzić przytulność, zachować estetykę i nadać niepowtarzalny klimat. Przy doborze koloru, dobrze jest nie tylko polegać na panujących trendach, ale też zwrócić uwagę na swój gust. Moda przemija, a zawsze jest dobrze mieć coś w ponadczasowym stylu. Zwłaszcza jeżeli jest to mebel, który kosztuje niemałe pieniądze.
Bez wątpienia dobór odpowiedniego narożnika może przyprawić o zawrót głowy, ale warto podejść do tego rozważnie i spokojnie, bo możemy stworzyć swój własny azyl z niepowtarzalnym oraz niezwykłym klimatem.